بیمارستان سابق سردشت احیا می شود


بیمارستان سابق سردشت احیا می شود
سردشت - نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی از احیای دوباره بیمارستان قدیمی سردشت برای ارائه خدمات درمانی به مصدومان شیمیایی خبرداد.
دکتر رسول خضری در گفتگو با خبرنگار کردپرس در سردشت با اعلام این خبر گفت: جمعیت سردشت و محرومیت آن که بیش از شش هزار نفر مصدوم شیمیایی و بیش از دو هزار نفر جانباز و بیش از هشتصد و پنجاه نفر شهید دارد جا دارد که خدمات مضاعفی از طرف مسولین نظام به آنان صورت گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: بیمارستانی که در هفت کیلومتری شهر سردشت بنا و به بهره برداری رسیده است به دلیل عدم امکانات رفت و آمد و نامساعد بودن مسیر، لازم و ضروری است بیمارستان قدیمی به صورتی که درخور مردم مظلوم این شهرستان باشد، احیا گردد و بخشهای بستری، درمانگاه، اورژانس، آزمایشگاه، تزریقات و پانسمان با همه امکانات پزشکی و درمانی به زودی دایر گردد.

 نماینده سردشت پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص پزشک خانواده اظهار داشت: پزشک خانواده از بهترین طرحهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سی و چهار سال عمر انقلاب میباشد که یکی از زیر ساختهای آن تربیت پزشک خانواده و بحث مالی است که توسط بیمار پرداخت میشود که این موضوع با وزارت بهداشت و در مان مطرح و قرار بر این است که بخش صندوقهای بیمه را از وزارت رفاه و کار و امور اجتماعی برگزدانده شود و به وزارت بهداشت محول گردد که در این صورت بیمارستانها معوقات بیمه را نداشته باشند که امیدوارم در دولت یازدهم این موضوع محقق یابد.

 دکتر رسول خضری در خصوص فراهم نمودن اقلام دارویی مصدومین شیمیایی و کمیاب خاطر نشان کرد: بعضا بعضی از اقلام داروها بسیار گران میباشد و برای فراهم کردن آن تمهیداتی در نظر گرفته شده است که با قیمت مناسب در اختیار جانبازان شیمیایی و مصدومین و سایر مردم قرار گیرد که در این راستا بابت یارانه دارو در لایحه بودجه سال جاری دولت دوهزار و دویست میلیارد تومان بابت یارانه دارو در نظر گرفته شده است و پنج هزار میلیارد تومان نیز برای حمایت از اقشار کم درآمد ، محرومان و بیناران بی بضاعت در نظر گرفته شده است.

بازدید از ساختمان سابق بیمارستان و بررسی وضعیت فیزیکی ساختمان و بحث و بررسی در رابطه راه اندازی و احیای بیمارستان سابق با مدیر شبکه بهداشت و درمان از دیگر برنامه های نماینده سردشت - پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بود.

نقل از خبر گزاری کرد پرس

1435 السَّبْت 12 محرم / Saturday, November 16, 2013 / ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان

/ 2 نظر / 9 بازدید
فرید اهورای سردشت

امید است عملی شود ونتایج ان را ببینیم

شهروند ازسردشت

اقای خضری جند ها قول مساعدت داده اند ازقبیل تونل زمزیران 2 تله کابین سردشت 3 جراغانی سه راه بزیله تاورودی سرشت 4- تغییرات مدیران اداری 5- استفاده از نیروهای بومی درتمام عرصه های مدریت های ارشدی 6- توجه به زیرساخت های کشاورزی 6- تسهیل ورفع تمام درگشایش بازارجه مرزی کیله وقاسم رش 7 کرفتن بودجه های کلان در رفع رفع محرومیت این شهر در طرح های عمرانی وجادهای شهری و...