نبض ایران باستان در سردشت می تپد

نبض ایران باستان در سردشت می تپد

 

کشف موساسیر، سردشت را در زمره شهرهای باستانی ایران زمین قرار خواهد داد. افتخار بزرگی است اگر مردم سردشت و منطقه جنوب استان به عنوان بانیان این تمدن بزرگ و آثار آن در تاریخ جهان معرفی شوند، ضمن افتخار به تاریخی به این قدمت و معماری به این دقت که نسبت به کاربرد علم هندسه در طراحی محوطه ها اقدام کرده اند. سپاسگزار همه آن عزیزانی هستم که با مطالعات دامنه دار وتلاشهای خود زمینه کشف این آثار را فراهم آورده و در دل زمین به دنبال تمدنهای اجدادی ما درحال کاوش اند.

ما باید از طریق رسانه ها و نیز حضور در دنیای مجازی اینترنت این آثار تمدن را در اذهان جهانیان به ثبت برسانیم. وتلاش کنیم تا با آگاهی دادن به ملت در زمینه پیشینه ی غنی باستانی و تاریخی، به خلق هویت از دست رفته مان کمک کنیم، به هویت های فردی واجتماعی نسل امروز شکل دهیم.

تلاش کنیم غرور،شکوه و تمدن از دست رفته نیاکان قوم قدرتمند خود را باز پس گیریم.وظیفه ما این است که قدر این مهمانهای عزیز سر بر آورده از گذشته وسفیران اجدادمان را بدانیم که بار دیگر با عظمت باستانی خود سر بر افراشته اند.تا برای جهانیان معلوم شود که این ملت، از هزارههای قبل از میلاد چون عقابی بر سر قله های رفیع زاگرس پرچمدار استقلال ومدافع ایران بوده اند.

باید کشفیاتی از این قبیل، دستاویزی گردد برای بالا بردن فهم وشعور ملیتی و هویتی همه ی ما، تا بیش از بیش بر گذشته ی خود واقف گردیم. از این کشف به عنوان سکوی پرتابی برای شناساندن فرهنگ غنی منطقه سردشت به دیگران استفاده کنیم.

شاید که کلیدی برای گشایش درهای بسته صنعت توریسم و رشد و توسعه اقتصادی منطقه باشد.سردشت با برخورداری از تمدن کهن موساسیر(شهر مقدس عصر ماناها و آشوریان) وجاذبه های متعدد طبیعی و گردشگری، بعنوان یکی از قطب های قدرتمند ومهم گردشگری توان بالقوه فراوانی در بهره گیری از صنعت توریسم دارد شرایط مساعد آب و هوا، پوشش گیاهی، رود خانه زاب،آبشار شلماش، چشمه های معدنی(گراو)

اماکن تاریخی، جنگلها و گونه های مختلف گیاهی،تاکستلن های انگور،توتستان ها وباغات اطراف شهر و از همه مهمتر مردم خونگرم و مهمان نواز زمینه مناسب ومساعدی را برای جذب مسافران وجهانگردان فراهم آورده است.شایسته است مردم و دولت از طریق جذب سرمایه های داخلی و خارجی وسیاست وبرنامه ای درست از شهر سرسبز سردشت یک قطب گردشگری قدرتمند جهانی خلق نمایند.

تهیه کننده گزارش : کمال ظاهری  وبلاگ نویس

/ 0 نظر / 5 بازدید