کمال روحانی پیرانشهری

کمال روحانی:

                                     باسمه تعالی

شمه­ای از زندگی  و فعالیت های پژوهشی : کمال روحانی

نام : کمال

نام خانوادگی : روحانی 

نام پدر : سلیمان

 ش.ش: 646

تاریخ تولد: متولد 1/4/1355 

فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی + سطح 2 حوزه

 

سوابق پژوهشی:

1-  تالیف و ترجمه­ی  12  کتاب و تحقیق

2- نگارش  3 مقاله­، چاپ در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی( مجله­ی رشد)

 و ندای اسلام و همایش  استانی دین و زیست شناسی

3-  کسب سه رتبه­ی برتر استانی در مسابقات و جشنواره­ها

4- در یافت  لوح تقدیر در نمایشگاه­ها و مناسبت­ها ی فرهنگی

5- پایان نامه­ی این جانب بانام ' نقد و بررسی طریقه­ی نقشبندی و قادری در کردستان ایران و عراق ' از جانب نشر احسان تهران در تیراژ 3000 جلد به چاپ رسید؛ چاپ دوم آن قرار است برای نمایشگاه بین المللی 1389 آماده­ی چاپ و پخش گردد.

 

تشریح سوابق تحصیلی و پژوهشی

 

       * در بحبوبة مشکلات در آزمون دانشگاه آزاد اسلامی  شرکت نمودم و  با رتبة اول  در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم.

    * بعد از مقطع کارشناسی در آزمون تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد ، شرکت نمودم که باز لطف خداوند یار شد و در دانشگاه دولتی اراک و دانشگاه آزاد تبریز قبول شدم به دلیل پاره ای از مسایل چون شغل معلمی ، دوری راه ، پدر ومادرم و  ...  دانشگاه آزاد تبریز را  برگزیدم.

تحصیلات حوزوی:

      * علاقه به تورّق کتب مذهبی کم کم مرا برآن داشت در نزد پدر مقدّمات علوم را فرا بگیرم لذا از سال سوم دبیرستان شروع به تحصیل حوزوی نموده و توانستم کتاب هایی چون عوامل جرجانی، عوامل ملا محسن ، انموذج،  جلد های چهار گانة مبادی العربیه و شرح ابن عقیل و فقه و اصول و بلاغت را در طول تحصیل دانشگاهی  ادامه دهم  و از چشمة جوشان پدر به حد وسع عطش خویش را اندکی التیام بخشم .

    *  درطول تحصیلات دانشگاهی خویش نیز کار تألیف و ترجمه را ادامه دادم و همزمان با تحصیل، از بهر تبرک دستی به جانب ترجمه یا تحقیق و تألیف دراز می کردم ؛ چیزی که هیچ وقت آن را از خود دور احساس نکرده ام لطف بیکران خداوندی است  که همیشه قرین حالم بوده است لذا  بر آستانش جبهه می سایم و با زبانی ناقص و بیانی ناتوان سپاسش گویم بدان امید پذیرایش گردد و دروازه های احسان را بربندة حقیر خویش نبدد.

آثار و تحقیقاتی که تا کنون به لطف خداوند  از این جانب به چاپ رسیده است

1-     انواع مکاتبات اداری، نگارش و تدوین آن­ها: نگارش و تدوین انواع نامه­های اداری، صورت­جلسه، گزارش، ویرایش و پالایش نوشته­های اداری، چاپ در اسفند 1387، از جانب نشر آراس چاپ دوم شهریور 1388.

2-      توحید الخالق ، تألیف عبدالمجید الزندانی  که ترجمة فارسی آن  با نام براهینی بر یکتا پرستی  از جانب نشر احسانِ  تهران چاپ ومنتشر شد هم اکنون چاپ اول آن به اتمام رسیده  و   ـ إن شاء الله ـ  برای چاپ دوم آماده می گردد.

3-      ترجمة یسألونک فی الدین و الحیاه،  اثر دکتر احمد شرباصی با نام 302 سؤال و جواب در امور دنیوی و اخروی  که ازجانب انتشارات محمدی چاپ و منتشر شد.

4-     آزادی و عدالت در اسلام  بر گرفته از عناصر القوه فی الإسلام این کتاب هم از جانب انتشارات محمدی چاپ و منتشر شده است.

5-     همای جغد نما تحقیقی در باب طلاق ثلاثه این کتاب را انتشارات رهرو مهاباد چاپ و منتشر کرد. چاپ دوم اسفند 1387

6-     معجزات علمی قرآن و حدیث ، تحقیقی درباب اعجاز آیات و احادیث و تطابق آن با علوم روز ؛ کتاب مذکور از جانب انتشارات سامرند پیرانشهر چاپ شد و انتشارات احسان تهران  پخش آن را عهده دار است.

7-     اعجاز قرآن در عصر فضا و تکنولوژی ، ( 2 چاپ در یکسال)کتاب مذکور ازجانب انتشارات سامرند در بهمن سال  1386 به چاپ رسیده است و در آن به مقولة اعجاز علمی قرآن و حدیث با تطابق علوم روز پرداخته شده است همچنین جنبه های دیگری از اعجاز قرآن چون اعجاز بلاغی ، ریاضی و اعداد و اعجاز قرآن در زمین و آسمان  آورده شده است.( چاپ دوم کتاب: تیرماه 1387 چاپ سوم دیماه 1388.

8-      تاریخ جامع تصوف کردستان ، انتشارات احسان تهران چاپ و پخش آن را عهده دار است این کتاب در پایان سال 1385 به چاپ رسیده است. کتاب مذکور پایان نامة کارشناسی ارشد این جانب است و در آن  به تاریخ تحلیلی تصوف درکردستان مخصوصاً دو طریقة قادری و نقشبندی پرداخته است و بسیاری از مسایل خانقاه ها و شجره نامه های شیوخ و سادات را یررسی کرده است آن گاه از مضار و منافع خانقاه ها و شیوخ سخن رانده و پاره ای از مخالفت های خانقاه ها را با سنت پیامبر به زیر چنبر تحقیق رسانده و مضاف برآن تاریخ تصوف اسلامی را از آغاز تاکنون  به صورت مبسوط نگاشته است .

9-     ترور، اسلام ، سکولاریسم و آزادی، کتاب مذکور به مباحث مهم و حساس ترور ، آزادی و سکولاریسم پرداخته است و  سعی نموده با دلایل کافی و  وافی نظر اسلام را مطرح نماید و دیدگاه طرفداران سکولاریسم و دمکراسی غربی را به نقد بکشاند،چاپ از جانب انتشارات آراس سال 1387..

10-  احکتم و فتاوی پزشکی :  چاپ از نشر آراس.

مسابقات و همایش­ها:

   ـ کسب رتبة برتر استان در مسابقة پرسش مهر ریاست جمهوری سال 1381 و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ  کسب رتبة سوم در رشتة تحقیق و پژوهش در استان کردستان و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ کسب رتبة  برتر مسابقة  جزء سی­ام تفسیر قرآن و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ دریافت لوح تقدیر  و جایزه از دست مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آ. غ  در نمایشگاه علوم قرآنی.

  - دریافت لوح تقدیر و جایزه از دست ریاست محترم دانشگاه پیام نور به مناسبت هفته‌ پژوهش ، آذر ماه 1387.

   - شرکت و ارائه­ی مقاله در همایش استانی دین و زیست شناسی  و دریافت لوح تقدیر و گواهی ارائه­ی مقاله و شرکت در همایش.

   -  مقاله­ی فعل مرکب و راه­های شناخت آن چاپ از سازمان پژوهش و یرنامه ریزی کشور    مجله­ی رشد شماره­ی 100.

آثار مذکور در صورت درخواست یا مستند سازی آماده­ی ارائه می­باشد.

/ 2 نظر / 155 بازدید
عبداللهي

موفقيت وسربلندي شما را ازخداوندمتعال خواستارم

دهش مقدم

با سلام بنده کتاب همای جغدنمای حضرت عالی را برای نوشتن مقاله ی کلاسی نیاز داشتم به چه طریقی می تونم اون رو خریداری کنم