به زودی سامانه ضد تگرک در سردشت راه اندازی خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سردشت در این جلسه که در اتاق کار فرماندار سردشت برگزار شد با بیان این خبر اظهار داشت : این سامانه در بخش وزینه سردشت واقع در روستای موسالان به منظور جلوگیری از خسارات ناشی از تگرگ به باغات شهرستان در فصل بهار با اعتبار بیش از سیصد میلیون ریال به شعاع پوششی یکصد هکتار در این منطقه راه انداز یخواهد شد.

مهندس طاهر یونسی اذعان داشت : در سطح شهرستان سردشت توسعه باغات راه اندازی سیستم آبیاری تحت فشار ، استفاده از روش نوین علمی در راستای تولید بیشتر واحد سطح ،بستر سازی برای تولید محصولات و صنایع تبدیلی از اولویت های کاری ما میباشد که تلاش ما توسعه باغات در سطح 1500 هکتار میباشد که در چهار سایت به مطالعه و نقشه برداری به آن پرداخته شده است.

مهندس یونسی به پمپاژ مناطق خشک و کم آب منطقه پرداخت و گفت : در دهستان آلان از توابع بخش مرکزی به طول هشتاد کیلومتر و در شصت و نه روستای شهرستان پیشنهاد و در دست مطالعه میباشد که در صورت تامین اعتبار لازم به مبلغ سه میلیارد ریال اجرای آن بعد از مطالعه شروع خواهد شد.

در ادامه فرماندار سردشت بر استفاده از همه پتانسیلها برای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت این شهرستان دارای پتانسیلهای خوبی در زمینه اقتصاد پایدار است که همه دست اند کاران با توجه به موقعیت آب وهوایی این شهرستان در زمینه های مختلف تولیدات بخش کشاورری در سال توسعه اقتصادی اقدام جدی به عمل اورند. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان نیز در این جلسه اظهار داشت : حمایت از تولید به معنی حمایت از اقتصاد کشور است و در چهار چوب قانون باید از توانمندیهای کشاورزان برای توسعه و افزایش تولید محصول سالم و ارگانیک از کشاورزان حمایت جدی شود. مهندس رئوف شریفی خاطر نشان کرد : خواستار توجه بیشتر مسئولان به مرحله برداشت محصولات کشاورزی شد تا با حذف واسطه گری و دلالی در این مرحله سود بیشتر به کشاورزان برسد.

وی عمده مشکلات این شهرستان را نبود میدان میوه و تره بار و مرکز عرضه محصولات کشاورزی دانست.

شریفی در ادامه اشاره کرد با توجه به پراکندگی و صعب العبور بودن راههای ارتباطی به مرکز شهرستان و برای اطلاع رسانی و ترویج شیوه های نوین بهره برداری در این بخش خواستار احداث مرکز فرستنده رادیویی در سردشت شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید