بمباران شیمیایی سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر


امام جمعه پیرانشهر: بمباران شیمیایی سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر است
ارومیه - امام جمعه پیرانشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مصدومان بمباران شیمیایی شهرستان مرزی سردشت گفت: بمباران شیمیایی مردم مظلوم و بی دفاع سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر در جهان است.

ماموستا مصطفی محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه دهشتناک نقض آشکار حقوق بین الملل و سند رسوایی حامیان غربی صدام در جنگ هشت ساله به شمار می رود.
وی اظهار کرد: وقتی رژیم بعثی و اربابان او در برابر مبارزه بی امان رزمندگان اسلام ناتوان ماندند برای نابودی اسلام و به زانو درآوردن انقلاب دست به فجیع ترین جنایت بشری یعنی بمباران شیمایی سردشت زدند.
ماموستا محمودی افزود: استکبار جهانی که تصور می کرد خواهد توانست بار دیگر رژیم سلطنتی را به روی کار آورد این بار در کمال حیرت و ناباوری شاهد رشادت بی امان رزمندگان اسلام شد.
امام جمعه پیرانشهر افزود: رزم جانانه رزمندگان اسلام با کمترین امکانات ضریب امیدواری دشمنان را به پیروزی کاهش داد و همین امر باعث شد اقدام به استفاده از گاز خردل و بمب های شیمیایی کنند.
وی استفاده رژیم بعثی عراق از سلاح های شیمیایی در بمباران سردشت را نقطه عطفی در بهره گیری از سلاح های کشتار جمعی خواند و گفت: در روزهای هفتم و هشتم تیرماه سال ۶۶ توپخانه و هواپیماهای بمب افکن حامل بمب های شیمیایی در چند مرحله نقاط پر ازدحام شهر سردشت و نیز روستاهای اطراف را آماج گازهای کشنده شیمیایی خود قرار دادند و فجیع ترین صحنه ها را علیه افراد غیرنظامی، زنان و کودکان آفریدند.
ماموستا محمودی اضافه کرد: امروز بسیاری از قربانیان بمب های شیمیایی با مشکلات بی شماری مواجه هستند و بدن نحیف آنان هر روز ضعیف و ضعیف تر می شود، بیماری های تنگی نفس و سایر تبعات شوم این جنایت هر روز این انسان های بی گناه را آزار می دهند.
وی با انتقاد از بی اعتنایی مجامع بین المللی گفت: با وجود اینکه بارها به مجامع بین المللی شکایت شده ولی تاکنون از سوی این سازمان های جهانی عکس العملی نشان داده نشده است.
امام جمعه پیرانشهر افزود: همین بی تفاوتی سازمان ملل و مجامع بین المللی باعث شد تا شبیه این جنایت را در حلبچه عراق انجام داده و آنها را قربانی بمب های شیمیایی و گاز خردل کنند.
ماموستا محمودی ادامه داد: حتی برخی کشورهای عربی نیز به حمایت از رژیم بعثی پرداخته و او را درقتل عام مردم بی گناه یاری کردند.
وی هفتم تیر سال ۱۳۶۶ را روز جنایت بزرگ مستکبرین علیه مسلمانان و روز مقاومت ملتی مسلمان در برابر جهان کفر عنوان کرد.
امام جمعه پیرانشهر اظهار کرد: انتظار می رود مجامع بین المللی حداقل داروهای مورد نیاز جانبازان شیمیایی را تهیه کرده و در اختیار این انسانهای بی گناه قرار دهند.
ماموستا محمودی افزود: این ننگ بزرگی برای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر است که بیماران را از دستیبابی به دارو محروم سازند.
شهرستان سردشت در ۲۵۰ کیلومتری جنوب غرب ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع و همجوار با کشور عراق است.

/ 0 نظر / 15 بازدید