رمانی درباره بمباران شیمیایی سردشت «آن جا که برف ها آب نمی شوند»

رمانی درباره بمباران شیمیایی سردشت نوشته شد آرشیو شده

 

«آن جا که برف ها آب نمی شوند» به قلم «کامران محمدی» نوشته شد؛ این رمان درباره بمباران شیمیایی سردشت است که در سال ۱۳۶۶ توسط عراق در این شهر مرزی ایران اتفاق افتاد.

نویسنده «آن جا که برف ها آب نمی شوند» که فارغ التحصیل روان شناسی است، این رمان را روان شناختی توصیف کرد و گفت: تمام تلاش من این بود که در این رمان به صورت جدی از روان شناسی استفاده کنم.

محمدی با بیان این که این رمان اکنون در مرحله ویرایش فنی است و هفته آینده به نشر «چشمه» سپرده می شود، افزود: بمباران شیمیایی سردشت محور اصلی رمان است، اما داستان در تهران و طی سه روز اتفاق می افتد.

این داستان نویس ادامه داد: من برای نوشتن این رمان، به اطلاعاتی درباره بمباران شیمیایی سردشت نیاز داشتم، که علاوه بر مطالعه در زمینه این بمباران وحشیانه، با بازماندگان و حتی پزشکانی که مجروحان این حادثه را معالجه کرده بودند، دیدار و گفت وگو کردم.

محمدی درباره حجم و نوع نثر این رمان اضافه کرد: این رمان که به سه بخش و بیست فصل تقسیم شده، حدود ۱۵۰ صفحه خواهد داشت. سعی کرده ام از زبان و نثر بسیار ساده و در عین حال جذاب استفاده کنم تا رمان برای مخاطب خوش خوان باشد.

این نویسنده که متولد ۱۳۵۰ است، پیش از این مجموعه داستان «خدا اشتباه نمی کند»، داستان کودک «دفترچه ای که مثل هیچ دفتری نیست» و زندگی نامه داستانی «عبدالعظیم غریب» را نوشته است.

/ 0 نظر / 6 بازدید