<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

Mostafa Naghib sardasht

awlin farmandare sardasht

 


مصطفی نقیب سردشت فرزند محمد صالح نقیب سردشت (معروف به صالح نقیبی متولد سال 1315(1317) سردشت

تحصیلات ابتدائی در سردشت :مدرسه منوچهری از سال (1329 تا 1323) اخذ دیپلم نظام قدیم

هم دوره ای ها در هنگام تحصیلات ابتدائی: حاج محمد واحدی ،مصطفی امینی،معروف معروفزاده،احمد معروف زاده،ایرج و تورج ....)

معلم دوران ابتدائی ابتدائی : محمد رضا رضا زاده ،خالد قاضی زاده ،عبدارحمن عبدالی،محمد امین علائی(سقزی/رئیس فرهنگ)، انوری (سنندجی)، انوری (سنندجی) ،

دبیرستان : مدرسه محمد رضا پهلوی در مهاباد از سال (1329 تا 1332) اخذ مدرک سیکل

بعد از در یافت سیکل بدلیل حوادث 28 مرداد و اینکه در طول تحصیل در منزل بستگان بوده واین مو ضوع برای ایشان سخت می نماید لذا یک سال ترک تنحصیل می کند.

در سال 1333 استخدام پیمانی ودر سالهای بعد بصورت  رسمی در اداره فرهنگ وقت تو ضیح اینکه در هنگام استخدام بدلیل اینکه سن ایشان کم بوده از طریق دادگستری سن خود را از 1317 ب 1315 تغیر می دهند یعن این بزرگوار در سن شانزده شالگی  به  استخدام اداره فرهنگ وقت در مهاباد  در می آید.

پس از استخدام در مهاباد  به  سال 1337 محل خدمتش به سردشت تغیر می یابد .

در سال 1337 بطور داوطلب در امتحانات دانش سرای مقدماتی ارومیه شرکت می کند و در سال 1341 موفق به دریافت دیپلم ششم طبیعی می شود.

ازدریافت دیپلم دو سال جهت خدمت به سردشت بر می گرردد .در سال 1343 برای طی یک دوره یک ساله مدیریت به دانشسرای عالی تهران میرود. سال 1344 اتمام دوره. از 300 نفر معرفی شدگان به دوره 60 نفر به  دوره لیسانس راه می یابد و در سال 1347 با اخذ مدرک لیسانس علوم تربیتی از دانشسرای عالی تهران فارغ التحصیل می شود.

سپس به ارومیه منتقل می شود و تا سال 1359 در تربیت معلم و سپاه دانش پسرانه و دختران و سپاه بهداشت پسران و دختران ، مر کز تربیت معلم ارومیه خدمت می نماید.

اثرات :

یادها و خاطره ها زندگی نامه مصطفی نقیب سردشت.

 

نوشته شده توسط : محمد فاضل شوکتی تاریخ تیرماه 1392

نقل این مطلب در سایر وبسایت ها و وبلاگ ها و نشریات و کتب با ذکر منبع بلا اشکال است.

 

 

 

 

 

[ شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٢ ] [ ٩:۳٢ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed