<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

بیوگرافی دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس هشتم  شورای اسلامی :


در کوچه مسجد جامع قدیم روز دوم بهمن  ماه یکهزار و سیصد و چهل شش همراه با سرمای طاقت فرسای پیرانشهر دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه وفایی با افقی روشن به پایان رساند. و دوران راهنمایی را که اوج جنگ تحمیلی بود زیر فشار بمباران های وحشتناک صدام جنایتکار و با دیدن پیکرهای بی جان همشهریانش در مدرسه محمود قادری به پایان رساند.

شروع تحصیلات دوره دبیرستان را با هدف  پزشک شدن در دبیرستان امام(ره) آغاز کرد تا در نهایت مرهمی باشد بر زخمهای همشهریانش.با اتمام تحصیلات مدرسه در سال ۱۳۶۶ از طریق کنکور سراسری در رشته علوم تجربی با رتبه ۱۸ پزشکی و رتبه ۵ در رشته های دندان پزشکی و داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی ملی تهران به عنوان اولین دانشجوی پزشکی پیرانشهر پذیرفته شد.و این شروعی شد برای ادای دین به همشهریانش.

دوران دانشگاه را در جوار استایدی چون دکتر ایرج فاضل،دکتر علی رضا مرندی،دکتر رضا ملک زاده،هر سه نفر از وزیران سابق بهداشت و درمان و دکتر علی اکبر ولایتی وزیر سابق امور خارجه،دکتر فرخ سعیدی فوق تخصص توراکس و رییس انجمن جراحان ایران،پروفسور فریدون عزیزی داری دو فوق تخصص همزمان که در سن سی و دو سالگی نایل به درجه پروفسوری گردیده بود،و دکتر سید محمود طباطبایی رییس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران گذراند.سال ۱۳۷۴ با معدل ۶۶/۱۷ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی گردید. بلافاصله جهت انجام خدمت مقدس پزشکی به شهر پیرانشهر که آن زمان بیشتر شبیه روستای بزرگ بود بازگشت و آستین خدمت را در قامت پزشک بالا زد تا در حد توان مرهمی برای دردهای بیشمار همشهریانش باشد.

افق خدمت گذاری در وجودش بالا بود و عطش خدمت بیشتر باعث شد علیرغم فشارهای زیاد در درون مطبی کوچک واقع در خیابان آزادی شرقی اقدام به افتتاح اولین آزمایشگاه سطح شهر نمایند،که چند سال بعد به آزمایشگاه مهر تغیر نام یافت.اما این فقط شروع راه پرتلاطم ادای دین و عهدی بود که با خدای خود بسته بود.در سال ۸۵ کارشکنی های عده ای نتوانست او را از افتتاح اولین پلی کلینیک تخصصی پیرانشهر که برای اولین بار شاهد حضور فوق تخصص پیوند کلیه، متخصص قلب و عروق، متخصص مغز واعصاب، متخصص ارتوپدی و شکسته بندی، متخصص پوست و مو، متخصص روان پزشکی و همچنین کلینیک آکوکاردوگرافی قلب و نوار مغزی بود باز دارد. دو سال بعد بخش سونوگرافی نیز به مجموعه پلی کلینیک اضافه گردید که همزمان بیماران بیمارستان امام خمینی پیرانشهر را هم تحت پوشش قرار می دهد. طبابت مانع انگیزه های لبریز ایشان نشد و فرزند به حق پیرانشهر در قامت اسپانسر جوانان ورزشکار،خیرین مدرسه ساز،عضو شواری آموزش و پرورش،و غیره هم لباس خدمت را برتن نمود.

نقل از وبسایت دکتر رسول خضری 29/02/1392

 

[ چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ ] [ ٥:۱٩ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed