<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

111


بازارچه کیله سردشت به زودی رسمی خواهد شد
آذربایجان غربی- نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با حضور معاون فرماندار سردشت از بازارچه مرزی کیله سردشت بازدید کرد و نقاط ضعف و قوت آن را با مدیران بازارچه و گمرک مورد بحث و بررسی قرار داد.
به گزارش خبرنگار کردپرس دکتر رسول خضری در بازدید از بازارچه کیله اظهار داشت : شهرستان مرزی سردشت با توجه به داشتن پتانسیلهای زیاد، توانایی سرمایه گذاری را دارد.آنها که دیروز حماسه سیاسی را با تاب و توان به نمایش گذاشتند و امروز باید با درایت کامل حماسه اقتصادی را در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری تجربه کنند.

 وی بازارچه کیله سردشت را یکی از فعالترین بازارچه های غرب کشور نام برد و اظهار داشت : از زمانهای دور در شهرستان سردشت یعنی از سال 1340 گمرک وجود داشته است . که برای رسمی شدن این مرز زیرساختهای لازم از جمله راههای مواصلاتی بعنوان شاهرگ حیاتی لازم و ضروری است و جای دارد اینجا از مسئولان استانی و شهرستانی در بی توجهی به راههای اصلی این شهرستان انتقاد کرد.

دکتر خضری خاطر نشان کرد : سعی خواهیم کرد برای رسمی شدن این بازارچه زیرساختهای لازم فراهم کنیم که در مرحله اول بازارچه ها بصورت کلی تحویل گمرکات کشور داده شود وخوشبختانه مسئولین امر در جلسه هیئت دولت در اردیبهشت ماه سال 92 با حضور ریاست جمهوری و رئیس مناطق آزاد کشور و معاون اول رئیس جمهور و وزرا اتفاق شد که این مرز از طرف دولت ایران رسمی شود به شرطی که از طرف عراق هم از اقلیم کردستان وارد عمل شوند و مبادلات به صورت رسمی صورت گیرد.

وی افزود: در واقع در راستای این موضوع زیرساختهایی که نیاز داریم دایر کردن اینترنت ، شعبه بانک ، و زیرساختهای دیگر مانند پایانه های تجاری و مسافری و همچنین محوطه سازی و حصارکشی باید صورت گیرد. ظرفیت این بازارچه در حال حاضر روزانه 40 تا 50 تریلر ترانزیت است و ظرفیت افزایش تا مرز 200 تا 500 ترانزیت در صورت رسمی شدن را دارد.

نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد :  توسعه بازارچه کیله سردشت می شود پنج تا هفت هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

معاون فرماندار سردشت نیز در این بازدید اظهار داشت : در بازارچه کیله سردشت در چهارماهه سال جاری بیست و سه هزار میلیارد دلار صادرات از جمله سیمان ، انواع مصالح ساختمانی ، میوه ، انواع ظروف پلاستیکی ، ظروف یکبار مصرف و... داشته یم که در صورت رسمی شدن این مرز از نظر توسعه اقتصادی نسبت به سایر مرزهای استان موفق تر خواهد بود.

حسین یوسفی فر خاطر نشان کرد : تعریض جاده های مواصلاتی ، تامین امکانات گمرکی و زیرساخت های لازم از جمله اینترنت و بانک از ضروریات توسعه این بازارچه می باشد که می توان با توسعه بازارچه وابستگی تعداد زیادی از مردم به قاچاق را حذف کرد.

نقل از خبر گزاری کرد پرس

1435 السَّبْت 12 محرم / Saturday, November 16, 2013 / ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان

 
[ شنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed