<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سردشت در این جلسه که در اتاق کار فرماندار سردشت برگزار شد با بیان این خبر اظهار داشت : این سامانه در بخش وزینه سردشت واقع در روستای موسالان به منظور جلوگیری از خسارات ناشی از تگرگ به باغات شهرستان در فصل بهار با اعتبار بیش از سیصد میلیون ریال به شعاع پوششی یکصد هکتار در این منطقه راه انداز یخواهد شد.

مهندس طاهر یونسی اذعان داشت : در سطح شهرستان سردشت توسعه باغات راه اندازی سیستم آبیاری تحت فشار ، استفاده از روش نوین علمی در راستای تولید بیشتر واحد سطح ،بستر سازی برای تولید محصولات و صنایع تبدیلی از اولویت های کاری ما میباشد که تلاش ما توسعه باغات در سطح 1500 هکتار میباشد که در چهار سایت به مطالعه و نقشه برداری به آن پرداخته شده است.

مهندس یونسی به پمپاژ مناطق خشک و کم آب منطقه پرداخت و گفت : در دهستان آلان از توابع بخش مرکزی به طول هشتاد کیلومتر و در شصت و نه روستای شهرستان پیشنهاد و در دست مطالعه میباشد که در صورت تامین اعتبار لازم به مبلغ سه میلیارد ریال اجرای آن بعد از مطالعه شروع خواهد شد.

در ادامه فرماندار سردشت بر استفاده از همه پتانسیلها برای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت این شهرستان دارای پتانسیلهای خوبی در زمینه اقتصاد پایدار است که همه دست اند کاران با توجه به موقعیت آب وهوایی این شهرستان در زمینه های مختلف تولیدات بخش کشاورری در سال توسعه اقتصادی اقدام جدی به عمل اورند. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان نیز در این جلسه اظهار داشت : حمایت از تولید به معنی حمایت از اقتصاد کشور است و در چهار چوب قانون باید از توانمندیهای کشاورزان برای توسعه و افزایش تولید محصول سالم و ارگانیک از کشاورزان حمایت جدی شود. مهندس رئوف شریفی خاطر نشان کرد : خواستار توجه بیشتر مسئولان به مرحله برداشت محصولات کشاورزی شد تا با حذف واسطه گری و دلالی در این مرحله سود بیشتر به کشاورزان برسد.

وی عمده مشکلات این شهرستان را نبود میدان میوه و تره بار و مرکز عرضه محصولات کشاورزی دانست.

شریفی در ادامه اشاره کرد با توجه به پراکندگی و صعب العبور بودن راههای ارتباطی به مرکز شهرستان و برای اطلاع رسانی و ترویج شیوه های نوین بهره برداری در این بخش خواستار احداث مرکز فرستنده رادیویی در سردشت شد.

[ سه‌شنبه ٩ مهر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed