<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

روستایی که در طرف شرق شهرستان سردشت واقع است روستای مکل آباد نام دارد وبا روستاهای هند اباد - بریسو - بصره- بناویله-ولیلانه- همسایه بوده ودرجنوب شرقی شهرک صنعتی ربط واقع شده است.وبر سر  راه بانه وبا یک کیلو متری جاده اسفالت قرار دارد.وبا شهرستان سردشت 15 کیلو متر فاصله دارد.

ساکنان این روستا ازچند قبیله به نام سوران و فقه احمدی وسیدها و... و از چندین خانوار کوچک تشکیل شده است شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی است

رودخانه قلاته که از کوه ترخان سرچشمه می گیرد وازاین روستا می گذرد و بعد از استفاده های زیاد کشاورزی به رودخانه زاب یا (کلوه) می پیوندد.قلات جایی است که  یکی از آثار تاریخی این روستا به شمار می آید جمعیت این روستا بر اساس آخرین سرشماری در سال 1390 سیصد و پنجاه نفر جمعیت دارد. و درجاهای دیدنی آن می توان به(دول رینگان دشتی ریوزو...)اشاره کرد.

این روستا در زمان بمباران شیمیایی پناه دهنده آوارگان شهرستان سردشت و عراق که ازترس فرار کرده بودند و مردم روستای ما با آغوش گرم از این آوارگان اشتقبال کردند.

[ جمعه ٥ مهر ۱۳٩٢ ] [ ٧:٢۳ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed