<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

مصاحبه با آقای سیاوش محمود پور قهرمان مسابقات آسیایی در رشته مچ اندازی مقام دوم درمچ اندازی بادست


مصاحبه با آقای سیاوش محمود پور قهرمان مسابقات آسیایی در رشته مچ اندازی مقام دوم درمچ اندازی بادست راست

 حق این ورزش چقدر است؟

به دلیل آنکه مچ اندازی در دو گروه راست دست وچپ دست برگزار میشود هر نفرمی تواند دو مدال به دست آوردو قرار است برای مسابقات المپیک 2016برزیل هم زیر گروه شودمیتواند جزو گرمدال آورترین رشته ها محسوب شود. در مچ اندازی 11 وزن وجود داردو هر تیم میتوانددر هر وزن دو نفرمعرفی کندحال اگر هر نفر دو مدال به دست آورد44 مدال میشود و باز اگر در دوره مردان و زنان برگزار شوداین تعداد به 88مدال میرسدکه فکر نمی کنم هیچ رشته ای این تعداد مدال داشته باشدپس مسئولین برای بهترشدن و بهتر معرفی کردن این رشته باید دست به کار شوند.

 چه قابلیت هایی برای این رشته لاز م است؟

باید مچ وپنجه قوی وآرنج های پهن داشت که این ویژگی ها با تمرین به دست نمی آیدو خدادادی است.مچ اندازی بر سه پایه است قدرت >سرعت وتکنیک وهر ورزشکاری ک هاز این سه فاکتور بهتر استفاده کندو آنرا با قانون اهدم کردن دست درآویزد مفقتر است؟> اهرم کردن بسیار مهم است وشخصی که اهرم کردن را نداند بسیار شکست میخورد مثلا یک دیلم ده سانتی می تواند یک سنگ به سنگینی چند تن را جا به جا کندو از روی همین قضیه به اهمیت آن پی می بریم.

 فکر میکردید بتوانید رقبا را شکست دهید؟چگونه توانستید؟ بیشترین انرژی مضاعف شما از کجا ناشی می شد؟

من هرگز از رقبا خود ترسی نداشته و ندارم و همیشه و هنگامی که اسم مرا در بلندگو می خوانند با یاری جویی از خداوند پشت میز رفته ام و خواهم رفت.چون معتقدم هر قدر تمرین کرده باشی و استعداد داشته باشی و بهترین باشی باز خدایی هست که از همه و هر حریفی بزرگتر است پس باید به او توکل کرد<سختی کار فقط استرس وارد شده بر خویش است که بزرگترین دشمن و حریف محسوب میشود.در روز مسابقه استرسم رابا طلب کمک از درگاه خدوند از بین میبردم کاری که حریفانم با فحش و ناسزا گفتن انجام میدادند پس من از لحاظ روحی هم از انان برترم.

هنگامیکه پشت میز قرار میگرفتم تمامی زحماتی راکه مربیم( مسعو د فاتحی ) و هم تمرینانم برایم کشیده اند و تما م مانع هایی را که برای رسیدن به آن لحظه تحمل کرده ام به یاد می آورم پس در همان لحظه تصمیم می گیرم که بهترین باشم.

 تدارک و برنامه ریزی و خوب تمرین کردن یک روی سکه است ولی حمایت کادر فنی را چه طور دیدید؟

متاسفانه در سردشت باید خودت بسوزی و بسازی و افتخارات و به به و چه چه ها برای بزرگان و رئیسان است وزحمت و  درد و رنج و هزینه و موانع و دردسرها برای ورزشکار

 استعدادیابی در امر ورزش را در سردشت  چگونه ارزیابی می کنید؟

متاسفانه میتوان گفت استعداد یابی در سردشت بیشتر  در عرصه فوتبال انجام میگیرد ودر رشته های دیگر مثل رزمی>بدنسازی مچ اندازی کشتی و.. نه و والدین بدون آنکه بدانند فرزندشان در چه رشته ای استعداد دارند بر اساس علایق خویش آنان را به رشته های مورد نظر خو د می برند.

 چه توصیه ای برای جوانان دارید؟

من به جوانان عزیزبه عنوان یک برادر کوچک تر توصیه می کنم ورزش یک بخش از زندگی است ولی تمام ان نیست پس به خاطر چند لحظه قهرمانی به سراغ داروهای استروئیدی نروند و از همنشینی با افراد کم تجربه و ناشی جدا خودداری کنند و در هر رشته ورزشی زیر نظر یک مربی خوب  باتجربه و بااخلاق کار خود را شروع کنند و ادامه دهند.

 چه برنامه ریزی ای  برای آینده دارید؟

من هم اکنون تمریناتم راشروع کردم >هدفم مسابقات جهانی 2015 است که ایران میزبانی آن را به عهده دارد.و نیزشرکت در چندمسابقه آسیایی که در کشورهای نزدیک برگزار می شود.و میخواهم برای یکبار هم که شده در مسابقات جهانی شرکت کنم و در آنجا نیز کاری انجام بدهم ولی افسوس که اعزام شدن برایم موثر نیست چون هزینه این رشته را تا زمانیکه  به زیرگروه المپیک درنیامده باشد ورزشکاران باید خود متحمل شوند و مسئولین هم که هیچ حمایتی نمی کنند.

انتظار شما از مسئولین؟

از مسئولین محترم میخواهم که به تمامی ورزشکاران در تمامی رشته هابه یک اندازه توجه شود.ما که حمایت نشدیم حداقل دیگران و نسل های بعد را مورد توجه قرار دهند.ونیز از از افرادی که توانایی مالی دارند میخواهم به فکر راه اندازی مجموعه های ورزشی باشند.سردشت افراد بسیار توانمندی در امر ورزش دارد که از آنان غافلیم.

 ودر نهایت حرف آخر؟از شما و دست اندرکاران وبلاگ که این فرصت را به من دادید تشکر میکنم واز درگاه حق تعالی برایتان آرزوی موفقیت میکنم.


برچسب‌ها: نوشته شده, عباسی
[ پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٧:۳٦ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed