<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


تمیز کردن خانه نیازمند حوصله و البته زمان بسیار است به همین سبب اگر شما کمی حوصله داشته باشید می توانید خانه را به خوبی تمیز کرده و از آن لذت بیشتری ببرید. در این راه تنها باید به نکات خاصی توجه داشته باشید.

برای رسیدن به سر حد تمیزی در خانه استفاده از راهکارهای مختلف همیشه می تواند به کمک شما آید. تا به حال مشاورین و متخصصین خانه داری و طراحی داخلی روش های مختلفی را برای تمیز کردن وسایل خانه پیشنهاد داده اند که درادامه با نمونه های برتر آن ها آشنا خواهید شد و با استفاده از این راهکارها به خانه ای زیبا خواهید رسید.

**
دستگاه های الکتریکی: تلفن های همراه، تلویزیون، پخش کننده های موسیقی هرکدام از جمله وسایلی هستند که آلودگی بسیاری دارند زیرا دست به ان زیاد زده می شود و معمولا به عنوان آلوده ترین وسایلی که در نزدیکی ما هستند شناخته می شود. برای تمیز کردن دستگاه های الکتریکی هیچگاه از تمیزکننده ها استفاده نکنید و شما می توانید از دستمال های نرم یا فایبر استفاده کنید. این دستمال ها گرد و خاک را گرفته و جرم ها را پاک می کنند. اسپری کردن مایع های شوینده یکی از بدترین کارهایی است که می توان با دستگاه های الکتریکی انجام داد.

**
لباس: یکی از مشکلات که بسیاری به آن دقت نمی کنند استفاده همزمان از تمامی مواد شوینده و نرم کننده است همچنین کسی میزان مواد را رعایت نمی کند.. استفاده همزمان از تمامی شوینده و نرم کننده ها را هیچ کس توصیه نمی کند زیرا به لباس ها آسیب وارد خواهد کرد همچنین دقت داشته باشید که به هر میزان لباس که دارید از مواد شوینده استفاده کنید. استفاده نامناسب از این مواد می تواند برای لباس ها و بافت های ان ها خطرناک باشد.

**
پنجره: هیچوقت پنجره را در روزها آفتابی پاک نکنید زیرا خیلی سریع خشک شده و می تواند باعث ایجاد لکه در پنجره ها شود. ابتدا گوشه های پنجره را با جاروبرقی تمیز کرده تا گرد و خاک ها از بین برود سپس با دستمال های میکروفایبر و مواد شوینده شیشه را تمیز کنید. پنجره ها را در روزها ابری تمیز کنید تا شیشه ها شفافیت بیشتری پیدا کنند.

**
لکه های سمج: لکه ها یکی از بزرگ ترین دشمنان تمیزی درخانه هستند و برای پاک کردن آن ها باید راه های مختلف را انجام دهید. استفاده از اب به همراه مواد شوینده یکی از گزینه های پاگ کردن لکه هاست. استفاده از جوش شیرین در کنار سرکه نیز یکی دیگر از راه های پاک کردن لکه های سمج است. البته بهتر است با هر لکه های به روش مخصوص خودش برخورد کنید.

[ سه‌شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱:٠٩ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed