<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


کمال روحانی:

                                     باسمه تعالی

شمه­ای از زندگی  و فعالیت های پژوهشی : کمال روحانی

—نام : کمال

— نام خانوادگی : روحانی 

— نام پدر : سلیمان

—  ش.ش: 646

— تاریخ تولد: متولد 1/4/1355 

—فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی + سطح 2 حوزه

 

سوابق پژوهشی:

1-  تالیف و ترجمه­ی  12  کتاب و تحقیق

2- نگارش  3 مقاله­، چاپ در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی( مجله­ی رشد)

 و ندای اسلام و همایش  استانی دین و زیست شناسی

3-  کسب سه رتبه­ی برتر استانی در مسابقات و جشنواره­ها

4- در یافت  لوح تقدیر در نمایشگاه­ها و مناسبت­ها ی فرهنگی

5- پایان نامه­ی این جانب بانام ' نقد و بررسی طریقه­ی نقشبندی و قادری در کردستان ایران و عراق ' از جانب نشر احسان تهران در تیراژ 3000 جلد به چاپ رسید؛ چاپ دوم آن قرار است برای نمایشگاه بین المللی 1389 آماده­ی چاپ و پخش گردد.

 

تشریح سوابق تحصیلی و پژوهشی

 

       * در بحبوبة مشکلات در آزمون دانشگاه آزاد اسلامی  شرکت نمودم و  با رتبة اول  در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم.

    * بعد از مقطع کارشناسی در آزمون تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد ، شرکت نمودم که باز لطف خداوند یار شد و در دانشگاه دولتی اراک و دانشگاه آزاد تبریز قبول شدم به دلیل پاره ای از مسایل چون شغل معلمی ، دوری راه ، پدر ومادرم و  ...  دانشگاه آزاد تبریز را  برگزیدم.

تحصیلات حوزوی:

      * علاقه به تورّق کتب مذهبی کم کم مرا برآن داشت در نزد پدر مقدّمات علوم را فرا بگیرم لذا از سال سوم دبیرستان شروع به تحصیل حوزوی نموده و توانستم کتاب هایی چون عوامل جرجانی، عوامل ملا محسن ، انموذج،  جلد های چهار گانة مبادی العربیه و شرح ابن عقیل و فقه و اصول و بلاغت را در طول تحصیل دانشگاهی  ادامه دهم  و از چشمة جوشان پدر به حد وسع عطش خویش را اندکی التیام بخشم .

    *  درطول تحصیلات دانشگاهی خویش نیز کار تألیف و ترجمه را ادامه دادم و همزمان با تحصیل، از بهر تبرک دستی به جانب ترجمه یا تحقیق و تألیف دراز می کردم ؛ چیزی که هیچ وقت آن را از خود دور احساس نکرده ام لطف بیکران خداوندی است  که همیشه قرین حالم بوده است لذا  بر آستانش جبهه می سایم و با زبانی ناقص و بیانی ناتوان سپاسش گویم بدان امید پذیرایش گردد و دروازه های احسان را بربندة حقیر خویش نبدد.

آثار و تحقیقاتی که تا کنون به لطف خداوند  از این جانب به چاپ رسیده است

1-     انواع مکاتبات اداری، نگارش و تدوین آن­ها: نگارش و تدوین انواع نامه­های اداری، صورت­جلسه، گزارش، ویرایش و پالایش نوشته­های اداری، چاپ در اسفند 1387، از جانب نشر آراس چاپ دوم شهریور 1388.

2-      توحید الخالق ، تألیف عبدالمجید الزندانی  که ترجمة فارسی آن  با نام براهینی بر یکتا پرستی  از جانب نشر احسانِ  تهران چاپ ومنتشر شد هم اکنون چاپ اول آن به اتمام رسیده  و   ـ إن شاء الله ـ  برای چاپ دوم آماده می گردد.

3-      ترجمة یسألونک فی الدین و الحیاه،  اثر دکتر احمد شرباصی با نام 302 سؤال و جواب در امور دنیوی و اخروی  که ازجانب انتشارات محمدی چاپ و منتشر شد.

4-     آزادی و عدالت در اسلام  بر گرفته از عناصر القوه فی الإسلام این کتاب هم از جانب انتشارات محمدی چاپ و منتشر شده است.

5-     همای جغد نما تحقیقی در باب طلاق ثلاثه این کتاب را انتشارات رهرو مهاباد چاپ و منتشر کرد. چاپ دوم اسفند 1387

6-     معجزات علمی قرآن و حدیث ، تحقیقی درباب اعجاز آیات و احادیث و تطابق آن با علوم روز ؛ کتاب مذکور از جانب انتشارات سامرند پیرانشهر چاپ شد و انتشارات احسان تهران  پخش آن را عهده دار است.

7-     اعجاز قرآن در عصر فضا و تکنولوژی ، ( 2 چاپ در یکسال)کتاب مذکور ازجانب انتشارات سامرند در بهمن سال  1386 به چاپ رسیده است و در آن به مقولة اعجاز علمی قرآن و حدیث با تطابق علوم روز پرداخته شده است همچنین جنبه های دیگری از اعجاز قرآن چون اعجاز بلاغی ، ریاضی و اعداد و اعجاز قرآن در زمین و آسمان  آورده شده است.( چاپ دوم کتاب: تیرماه 1387 چاپ سوم دیماه 1388.

8-      تاریخ جامع تصوف کردستان ، انتشارات احسان تهران چاپ و پخش آن را عهده دار است این کتاب در پایان سال 1385 به چاپ رسیده است. کتاب مذکور پایان نامة کارشناسی ارشد این جانب است و در آن  به تاریخ تحلیلی تصوف درکردستان مخصوصاً دو طریقة قادری و نقشبندی پرداخته است و بسیاری از مسایل خانقاه ها و شجره نامه های شیوخ و سادات را یررسی کرده است آن گاه از مضار و منافع خانقاه ها و شیوخ سخن رانده و پاره ای از مخالفت های خانقاه ها را با سنت پیامبر به زیر چنبر تحقیق رسانده و مضاف برآن تاریخ تصوف اسلامی را از آغاز تاکنون  به صورت مبسوط نگاشته است .

9-     ترور، اسلام ، سکولاریسم و آزادی، کتاب مذکور به مباحث مهم و حساس ترور ، آزادی و سکولاریسم پرداخته است و  سعی نموده با دلایل کافی و  وافی نظر اسلام را مطرح نماید و دیدگاه طرفداران سکولاریسم و دمکراسی غربی را به نقد بکشاند،چاپ از جانب انتشارات آراس سال 1387..

10-  احکتم و فتاوی پزشکی :  چاپ از نشر آراس.

مسابقات و همایش­ها:

   ـ کسب رتبة برتر استان در مسابقة پرسش مهر ریاست جمهوری سال 1381 و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ  کسب رتبة سوم در رشتة تحقیق و پژوهش در استان کردستان و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ کسب رتبة  برتر مسابقة  جزء سی­ام تفسیر قرآن و دریافت لوح تقدیر از دست مدیر کل محترم آموزش و پرورش.

   ـ دریافت لوح تقدیر  و جایزه از دست مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آ. غ  در نمایشگاه علوم قرآنی.

  - دریافت لوح تقدیر و جایزه از دست ریاست محترم دانشگاه پیام نور به مناسبت هفته‌ پژوهش ، آذر ماه 1387.

   - شرکت و ارائه­ی مقاله در همایش استانی دین و زیست شناسی  و دریافت لوح تقدیر و گواهی ارائه­ی مقاله و شرکت در همایش.

   -  مقاله­ی فعل مرکب و راه­های شناخت آن چاپ از سازمان پژوهش و یرنامه ریزی کشور    مجله­ی رشد شماره­ی 100.

آثار مذکور در صورت درخواست یا مستند سازی آماده­ی ارائه می­باشد.

[ دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed