<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

ماموستا ملا حوسین گورژی


ملا حسین گرژی سارتکه ای (سردشتی)
مه لا حوسین گورژی
ژیان نامه به کورتی
ئه و کوری خوالیخوشبو عو مه ری حوسین زاده پاراستی ملا مه حمه دی ملا سولیمان کوری ملا محمه دی پاراستی وه ستا خاله یی یه .

هیندیک له کتیبه به کانی چاپ نه کراوی بریتین له :...
1. مو حه مه د په یکی خودا کتیبیکی مه زنی تویژکارانه ی بایه خدار له مه ر میژوی ژیانی پیغه مبه ری گه وره ی ئیسلام مه وه به کوردی.
کتیبیکی پینج به رگی یه  زیا تر له سی هزار لا په ره  و تایپ کراو و ئاماده  ی چاپه  که به دلیلی مو شکیلاتی  مالی نو سه ره که ی  نه یتوا نیوه چاپی بکات  دا وا  کارین  ئه گه ر که سیک بتوانیت له چاپی ئه و کتیبه یار مه تی نو سه ری  بدات جیگالی پی زانینه  و له به هر ی ره ی ما دیش دا   ده توا نیت هاو بش بیت
 2. اولین سنگ تفرقه در اسلام فارسی.
3. نقش روحانیت در کردستان فارسی.
4. کولی دلی مه لای کویی کوردی که کتیبیکی گه و ره ی تویژکارانه یه له مه ر بیر و بو چونه کانی گه و ره مه لای دلسوزی کورد مه لا مه حه مه دی کویی (جه لی زاده).
5. فه ر یکه ی هه لبه ست و مه به ست کوردی دیوانی شیعر.
6. بیستانی هه لبه ست و مه به ست کوردی دیوانی شیعر.
7. ته کپه رستی راسته قینه (توحید واقعی).
8. شیخ و شیخا یه تی له مه ر په یدا بونی ریچکه (طریقت) جوراو جوره کان.
9. په ند و پیکه نین به رگی یه که م چا پ کراوه و ( به رگی دو هه می چا پ نه کراوه و له به ر ده ست دایه).
10. رخنه له سه ر کو نگرهی سنه چاپ کراوه.
11. الغوص المنجی شرح فرائض به عه ره بی له با ره ی به شکردنی میراته وه .
12. جانتای دوتا فه ر هه نگو کیکی ئینگلیزی – کوردی یه به هو نراوه (وه ک ئه حمه دی شیخ مارفی نو د یی) و فه ره نگی نه و به هاری مه لای جه زیری.
13. هه رچی و په رچی به کوردی و فارسی و عه ره بی.
14. ما ته منامه .....
15. الحساب و الهندسه الچوریه به عه ره بی
 
 
 mamousta hosen    gorji
 

تازه ترین وینه ی نو سه ر

[ دوشنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩٢ ] [ ٢:٢٤ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed