<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


پدر ورزش پیرانشهر پدر ورزش ایران شد
پیرانشهر ــ در پی درخشش ورزشکار پیشکسوت پیرانشهری در مسابقات کشتی پیشکسوتان کشوری عنوان پرافتخار پدر ورزش ایران به عبدالله ریواز کشتی گیر پیشکسوت پیرانشهری اعطا شد.
به گزارش خبرنگار کردپرس از شهرستان پیرانشهر، آقای عبداله ریواز کشتی گیر پیشکسوت پیرانشهری با درخشش در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد پیشکسوتان ایران که در اواسط تیرماه سالجاری در تهران برگزار شد توانست بعنوان پیشکسوت ترین ورزشکار این دوره از مسابقات شناخته شود و عنوان افتخاری پدر ورزش ایران را برای خود کسب کند.
قابل ذکر است که در این دوره از مسابقات آقای ریواز با غلبه بر حریفان به دیدار پایانی را ه یافت اما در مسابقه نهایی برابر کشتی گیری از شهرستان شیراز مغلوب شد و در نهایت در وزن 85 کیلوگرم مقام نائب قهرمانی این دوره از بازیها را بدست آورد و موفق به دریافت مدال نقره این مسابقات شد.
لازم است اشاره شود که اوایل تیرماه سالجاری با حضور مدیر کل ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان کشور در شهرستان پیرانشهر از 60سال حضور قدرتمندانه ی آقای عبداله ریواز در میادین مختلف ورزشی از جمله وزنه برداری، دو میدانی، پرس سینه، لیفت قدرتی و کشتی بعنوان پدر ورزش پیرانشهر تجلیل شد.
لازم به ذکر است که در این دوره از بازیها اقای عبداله ریواز به همراه آقای خضر آگوشی از ورزشکاران پیشکسوت و موفق در رشته کشتی آزاد که سابقه چندین عنوان قهرمانی در این رشته را در رده پیشکسوتان درمیادین مختلف شهرستانی، استانی وکشوری را دارد حضور پیدا کرده بودد.

[ سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱:٢٦ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed