<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


فرماندار:
پیرانشهر با رسمی شدن مرز تمرچین به شهر بزرگ تجاری و اقتصادی تبدیل شده است

فرماندار پیرانشهر گفت: با رسمی شدن مرز تمرچین، این شهرستان به یک شهر بزرگ اقتصادی و تجاری تبدیل شده است.
   اروج مجاهدی، در نشست شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: پیرانشهر به لحاظ ایجاد امکانات به اراده حاکمیت و خدمات ارزنده ای که در دوران فعالیت دولت های نهم و دهم تاکنون صورت گرفته به جایگاه رفیعی از نظر اقتصادی دست یافته است.
وی، خواستار تقویت معبر مرزی پیرانشهر شد و اظهارداشت: حدود 40هزار نفر از جمعیت این شهرستان از طریق این معبر ارتزاق می کنند.
مجاهدی ادامه داد: روزانه پنج هزار مسافر و گردشگر وارد پیرانشهر می شوند که ورود این تعداد مسافر به برکت وجود همین معبر مرزی است.
فرماندار پیرانشهر گفت: امروز در این شهر نشانی ضد انقلاب وجود ندارد و انها در آن سوی مرز از ماهیت وجودی خود نیز اظهار نگرانی می کنند چرا که نیروهای هنگ مرزی، نظامی و انتظامی و امنیتی در پیرانشهر آمادگی کامل داشته و به نحو احسن اوضاع را مدیریت می کنند.
وی، از شروع عملیات اجرایی احداث پایانه مسافری تمرچین، احداث سد 'گرده بن' و بیمارستان 64 تخت خوابی پیرانشهر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: هم اینک بزرگراه تمرچین - سه راهی محمدیار به طول 18کیلومتر در دست احداث است که نقش مهمی در مبادلات تجاری خواهد داشت.
فرماندار پیرانشهر همچنین با اشاره به شش هزار و 500میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش سدهای این شهرستان اظهارداشت: پیرانشهر در بخش آب یکی از مناطق مهم در کشور است.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از سدهای در دست احداث تمام اراضی موجود در پایاب سدها آبیاری می شوند که این خود تحول شگرفی در بخش کشاورزی منطقه به وجود می آورد.
مجاهدی از اختصاص 140میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سد 'سیلوه'، صرف 150میلیارد ریال برای سد 'کانی سیب' و اختصاص 70میلیارد ریال دیگر در سال جاری به همین منظور و پیش بینی 18میلیارد ریال اعتبار برای احداث سد خاکی 'جلدیان' خبر داد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: کار به زیرپوشش بردن یک هزار و 75هکتار از اراضی کشاورزی پیرانشهر به سیستم مکانیزه آبیاری تمام شده که با درنظر گرفتن دو هزار 570هکتار که از قبل به این سیستم مجهز شده بود مجموع این اراضی امسال به حدود چهار هزار هکتار می رسد.
مجاهدی در عین حال گفت: سال گذشته عملیات گازرسانی به شش روستای پیرانشهر انجام شد و امسال پنج روستا به همراه دو روستای جانبی دیگر نیز از این نعمت بهره مند می شوند.
فرماندار پیرانشهر این را هم گفت که در زمان حاضر عملیات احداث 240 واحد مسکونی در این شهرستان در قالب طرح 'مهر' با 90درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام بوده و 520واحد دیگر نیز احداث می شود.

[ جمعه ۱۱ امرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱:۱٥ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed