<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
xماموستا ملا علی محمودی دولکانی(مشهور به حاج ماموستا ملا علی خانقا)
نامبرده در روستای دولکان از توابع سردشت چشم به دنیا می گشاید.از 15 سالگی به جمع طلبه های علوم دینی می پیونددو ابتدای تلمذ را در (ده روینه )عراق نزد ماموستا محمد گرویسی شروع می نماید.
ایشان تحصیل علمی و روحی  خود را نزد عالمانی مانند : ماموستا سید عبدالله پشدری،ماموستا اسعد محوی،ماموستا احمد دیلزه ای ،حاج ماموستا عبدالله بیژوه ای در سلیمانیه ،ماموستا عبدالحمید با نه ای در ترجان،ماموستا حسن ده شتوی،کاکه ملای بیوران،ملا صالح گه ناوی و ملا شیخ عمر واشامزین ادامه می دهد .و سپس نزد حاجی ماموستا محمد گه لا له  در سال 1359 ی هجری قمری اجازه افتاء و فارغ التحصیلی در یافت می نماید.
این بزرگوار برا ی آغاز کار تبلغ دینی را در عراق(سه فره) ی شینکایه تی آغاز نموده و دو سال در آنجا خدمت می نماید بعد از دو سال به زادگاه خود   دولکان و حدود 14 سال در آنجا به امر تبلیغ دین و شریعت می پردازد.(تا سال 1357 قمری)  . سپس به خانقاه سردشت رفته و تا اینکه پیری رمق و توان او را می گیرد به امر تبلیغ ،آموزش و پیش نمازی ادامه می دهد
ایشان استادی دلسوز،متقی،از خدا ترس،قانع،بدون ضرر ،ارجمند، محبوب مردم،  بود سر انجام سال 1416 ه.ق برابر نوزدهم دیماه سال 1374 دعوت حق را  لبیک گفته و به بارگاه اعلی می شتابدو بنا به وصیتی که ایشان نموده بودند در گورستان (حه وت پیر) روستای بیژوه (اسلام اباد فعلی )در کنار آرامگاه شیخ محمد امین بیژوه ای به خاک سپرده می شوند . بهشت  برین مسکن و ماوایشان باد.

[ یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢ ] [ ٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed