<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

خلاصه ای از تاریخچه تربیت بدنی سردشت از سال1351


 

 خلاصه ای از تاریخچه تربیت بدنی سردشت از سال1351

در سال 1351 که سازمان تربیت بدنی ایران تاسیس و از وزارت آموزش و پرورش مجزا شد,همزمان با آن در شهرستان سردشت نیز اداره تربیت بدنی از اداره آموزش و پرورش جدا شد وبطور مستقل نسبت به انجام امورات ورزشی و اداری انجام وظیفه نمود...

ساختمان اداری آن واقع در مسیر خیابان پیروزی بطور استیجاری بقرار ماهیانه 3700ریال از جانب شخصی بنام آقای حاج محمد واحدی در اختیار اداره تربیت بدنی قرار گرفت.

در ابتداء انجام کارها و امورات اداری آن تنها با 2 نفر باسامی آقایان :

1-عبدالرحمن شیدایی اقدم(رییس اداره) که قبلا در اداره آموزش و پرورش سردشت معلم ورزش بود. 2-صلاح الدین فتاحی بعنوان (خدمتگذار)و(بصورت قراردادی)صورت می گرفت.

3-در اوایل 1352 ,  عبدالخالق نقیب سردشت بسمت مسول امور مالی و دفتری (بطور پیمانی)استخدام و نسبت به انجام امورات محوله اقدام می نمود.نامبرده پس از 2 سال از پیمانی به رسمی تبدیل شد.

4-سپس آقای رسول قادری,شغل نامه رسانی و نظافتچی ,بطور قراردادی مشغول به کار شد.

5-در سال 1357 آقای رسول احمدی بطور قراردادی بعنوان متصدی بایگانی استخدام شد.

6-در سال1358 آقای غفور حسن زاده بسمت نگهبان و محافظ اداره و تاسیسات ورزشی بصورت قراردادی مشغول به کار شد.

7-اوایل سال1360      آقای عمر کیانی در این شهرستان در امر کارهای بایگانی ,نامه رسانی و دیگر امورات محوله بانجام خدمت مشغول و پس از چندسال   به شهرستان اشنویه منتقل گردید.

در اوایل کار و سالهای اولیه,اداره تربیت بدنی فاقد هر گونه زمین ورزشی بود و تنها مکانی که برای انجام تمرینات و مسابقات ورزشی «فوتبال» که البته نه بطور مستمر و دایمی از جانب پادگان واقع در داخل شهر در اختیار ورزشکاران قرار می گرفت.

در آستانه ی انقلاب اسلامی(سال 1357) عبدالخالق    نقیب ,از جانب شورای شهر و تعدادی از ورزشکاران پیشکسوت و سرپرستان تیم های ورزشی با حضور مدیر کل تربیت بدنی استانها و عده ای از روسای تربیت بدنی شهرستان های همجوار به سمت سرپرست تربیت بدنی سردشت منصوب شد که تواما کارهای سرپرستی و امورات مالی و دفتری را بدون هیچگونه مزایا و امکاناتی به انجام میرساند.

در آن زمان ,با توجه به محرومیت شدید ورزشکاران و درخواستهای مکرر و بحق آنان از مسولین امر بخصوص اداره کل تربیت بدنی استان آذربایجان غربی ,اعتباراتی بمنظور ساختن ساختمان اداره و همچنین سالن ورزشی والیبال و بسکتبال و در جوار آن ,سالن ورزشی وزنه برداری تخصیص یافت  که خوشبختانه پس از سالها محرومیت و نداشتن هیچ گونه امکانات ورزشی با لاخره این امر مهم گرچه ناچیز و کم بانجام رسید.

بدین وسیله در ذیل   تعداد از آقایانی که بعد از انقلاب به سمت مسول و سرپرست اداره (بعنوان مامور به خدمت) در اداره تربیت بدنی انجام وظیفه نموده اند بشرح زیر اعلام می گردد:

1-مرحوم آقای محمد امین شیخی ,آموزگار اداره آموزش و پرورش سردشت که بعنوان مامور بخدمت به سمت سرپرست اداره تربیت بدنی منصوب  شد. ایشان در اثر سانحه دلخراش اتومبیل در محور جاده مهاباد-ارومیه به رحمت ایزدی پیوست.

2-آقای کریمی ,یکی از برادران وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردشت به سمت مسول اداره  انجام وظیفه نمود.

3-آقای حسن محمدیانی ,آموزگار اداره آموزش و پرورش سردشت ,بعنوان مامور به خدمت     در سمت سرپرستی اداره مشغول انجام وظیفه بود.

4-آقای کمال پناهی ,از سال1373 تا سال 1376 بعنوان مامور به خدمت در سمت سرپرستی اداره انجام وظیفه می نمود.ایشان نیز از آموزگاران وابسته به اداره آموزش و پرورش سردشت بود.

5-آقای جعفرمهرپرور در سال 1376 چند ماهی را در سمت سرپرستی اداره مشغول انجام وظیفه بود.

6-آقای شهروز باستان از سال 1376 لغایت  سال1379 در این شهرستان کار می کرد.

7-آقای اسعد عزیز بیگی ,چند ماهی  را در سال 1379 در این شهرستان مشغول به کار بود.

8-آقای یدالله حسین زاده از سال 1379 لغایت سال 1380 در این شهرستان انجام وظیفه می نمود.

9-آقای رسول فتحی از سال 1381 لغایت سال 1385 در این شهرستان انجام وظیفه می نمود.

10-آقای محسن آلی از سال 1385 لغایت سال 1387 در این شهرستان انجام وظیفه می نمود.

11-آقای رحیم تیموری از سال 1387 لغایت سال 1391 در این شهرستان  در حال انجام وظیفه میباشد

12- آقای محسن آلی از سال 1391در این شهرستان انجام وظیفه می نماید.

همچنین (اماکن ورزشی)بشرح زیر در شهرستان سرشت و حومه تاسیس شده است :

1-مجموعه ورزشی تختی در محل فعلی اداره تربیت بدنی سردشت.

2-مجموعه ورزشی شهدای 7 تیر (خیابان بریاجی)

3-مجموعه ورزشی گرده سور در همان محل گرده سور

4-مجموعه ورزشی میرآباد در شهر میرآباد

5-زمین خاکی میدان ورزشی فوتبال در روستای  نلاس.

تنظیم توسط آقای  حسن مسلم   مسئول امور مالی  با همکا ری آقای   عبدالخالق نقیب سردشت  کارمند بازنشسته    

 

 

                             

[ پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed