<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


قدری هم بخود بخندیم تا غم ها از بین بروند!!

 

در اینکه خندیدن زندگی را شیرین ومشکلات را آسانتر میکند هیچ شکی نیست،کلیه روانشناسان دنیا دردستورات خود خنده را حلال مشکلات دانسته ولبان پرتبسم را ستوده اند.

کوته نظران ویا آنانکه گرفتار عقده های حقارت وبد بینی-آزار وخود پرستی هستند برای اجرای این دستور سعی دارند در مجالس انس مظلوم ترین وبی زبانترین فرد حاضر یا غایب را دست اندازند واز لباس لباس پوشیدن تا گفت وشنود وافکارش را بباد تنقید گیرند تا مجلسیان رابخندانند وظاهرا وسیله خوشی ونشاط فراهم سازند ولی!

حقیقت اینست که ایندسته از اشخاص برای سر پوش گذاشتن روی نهان خود که نتیجه ناسازگاری با نفس خویشتن ونابسامانی حقیقی است بدین عمل دست میازند وآنچه بدیگران نسبت میدهند ووسیله تفرح وخنده میسازند حاکی از درون مشوش خودشانست!

بعضی دیگر در محافل انس آنقدر خشک وسرد هستند که گوئی مجلسیان را نمی بینند و یا نمی پسندند و هم شان ومقام خویش نمیشناسند وهم اینان هستند که زندگی برایشان یک مسئله حل نشدنی است.چه در کنه ضمیر هزاران مزیت برای خود می شمارند وحتی بعضی از آنها را بجا نیاورنده وتکریم کافی نکرده اند پوز خند می زنند:

در صورتیکه حق مطلب چنین است که نه بر دیگران بلکه باید بر خود بخندیم تا لااقل با تحقیر نفس خود وآلودگیهای بی معنی آن سلامت نفس را باز یابیم!

چرا بر خود بخندیم-همین قدر کافی است قدری بخود آئیم وبیندیشیم از کجا آمده ایم ودراین دنیای پر آشوب چه کرده وچه می کنیم!

مگر نه اینست که از اول جوانی تا هنگام پیری اگر خیلی زرنگ و فعال بوده باشیم-فقط توانسته ایم خوبتر بخوریم ودر صورت امکان در محل راحت تر بخوابیم ویا سایر غرائزمان را بهتر اقناع کنیم.ولی اگر عمرمان حتی دو یا سه برابر باشد آیا با قناع کامل کلیه غرائز موفق خواهیم شد؟

تازه اگر کلیه غرائز را بطور کامل وبنواحسن اقناع کنیم به بی مزگی زندگی پی خواهیم برد وزندگی وگذران آن بنظرمان بی معنی وبی هدف جلوه خواهد کرد!

[ چهارشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩٢ ] [ ٩:٠۱ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed