<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

معرفی کتاب


رمانی درباره بمباران شیمیایی سردشت نوشته شد آرشیو شده

 

«آن جا که برف ها آب نمی شوند» به قلم «کامران محمدی» نوشته شد؛ این رمان درباره بمباران شیمیایی سردشت است که در سال ۱۳۶۶ توسط عراق در این شهر مرزی ایران اتفاق افتاد.

نویسنده «آن جا که برف ها آب نمی شوند» که فارغ التحصیل روان شناسی است، این رمان را روان شناختی توصیف کرد و گفت: تمام تلاش من این بود که در این رمان به صورت جدی از روان شناسی استفاده کنم.

محمدی با بیان این که این رمان اکنون در مرحله ویرایش فنی است و هفته آینده به نشر «چشمه» سپرده می شود، افزود: بمباران شیمیایی سردشت محور اصلی رمان است، اما داستان در تهران و طی سه روز اتفاق می افتد.

این داستان نویس ادامه داد: من برای نوشتن این رمان، به اطلاعاتی درباره بمباران شیمیایی سردشت نیاز داشتم، که علاوه بر مطالعه در زمینه این بمباران وحشیانه، با بازماندگان و حتی پزشکانی که مجروحان این حادثه را معالجه کرده بودند، دیدار و گفت وگو کردم.

محمدی درباره حجم و نوع نثر این رمان اضافه کرد: این رمان که به سه بخش و بیست فصل تقسیم شده، حدود ۱۵۰ صفحه خواهد داشت. سعی کرده ام از زبان و نثر بسیار ساده و در عین حال جذاب استفاده کنم تا رمان برای مخاطب خوش خوان باشد.

این نویسنده که متولد ۱۳۵۰ است، پیش از این مجموعه داستان «خدا اشتباه نمی کند»، داستان کودک «دفترچه ای که مثل هیچ دفتری نیست» و زندگی نامه داستانی «عبدالعظیم غریب» را نوشته است.

[ جمعه ٧ تیر ۱۳٩٢ ] [ ٢:٥٦ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed