<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
xامام جمعه پیرانشهر: بمباران شیمیایی سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر است
ارومیه - امام جمعه پیرانشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مصدومان بمباران شیمیایی شهرستان مرزی سردشت گفت: بمباران شیمیایی مردم مظلوم و بی دفاع سردشت سند رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر در جهان است.

ماموستا مصطفی محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه دهشتناک نقض آشکار حقوق بین الملل و سند رسوایی حامیان غربی صدام در جنگ هشت ساله به شمار می رود.
وی اظهار کرد: وقتی رژیم بعثی و اربابان او در برابر مبارزه بی امان رزمندگان اسلام ناتوان ماندند برای نابودی اسلام و به زانو درآوردن انقلاب دست به فجیع ترین جنایت بشری یعنی بمباران شیمایی سردشت زدند.
ماموستا محمودی افزود: استکبار جهانی که تصور می کرد خواهد توانست بار دیگر رژیم سلطنتی را به روی کار آورد این بار در کمال حیرت و ناباوری شاهد رشادت بی امان رزمندگان اسلام شد.
امام جمعه پیرانشهر افزود: رزم جانانه رزمندگان اسلام با کمترین امکانات ضریب امیدواری دشمنان را به پیروزی کاهش داد و همین امر باعث شد اقدام به استفاده از گاز خردل و بمب های شیمیایی کنند.
وی استفاده رژیم بعثی عراق از سلاح های شیمیایی در بمباران سردشت را نقطه عطفی در بهره گیری از سلاح های کشتار جمعی خواند و گفت: در روزهای هفتم و هشتم تیرماه سال ۶۶ توپخانه و هواپیماهای بمب افکن حامل بمب های شیمیایی در چند مرحله نقاط پر ازدحام شهر سردشت و نیز روستاهای اطراف را آماج گازهای کشنده شیمیایی خود قرار دادند و فجیع ترین صحنه ها را علیه افراد غیرنظامی، زنان و کودکان آفریدند.
ماموستا محمودی اضافه کرد: امروز بسیاری از قربانیان بمب های شیمیایی با مشکلات بی شماری مواجه هستند و بدن نحیف آنان هر روز ضعیف و ضعیف تر می شود، بیماری های تنگی نفس و سایر تبعات شوم این جنایت هر روز این انسان های بی گناه را آزار می دهند.
وی با انتقاد از بی اعتنایی مجامع بین المللی گفت: با وجود اینکه بارها به مجامع بین المللی شکایت شده ولی تاکنون از سوی این سازمان های جهانی عکس العملی نشان داده نشده است.
امام جمعه پیرانشهر افزود: همین بی تفاوتی سازمان ملل و مجامع بین المللی باعث شد تا شبیه این جنایت را در حلبچه عراق انجام داده و آنها را قربانی بمب های شیمیایی و گاز خردل کنند.
ماموستا محمودی ادامه داد: حتی برخی کشورهای عربی نیز به حمایت از رژیم بعثی پرداخته و او را درقتل عام مردم بی گناه یاری کردند.
وی هفتم تیر سال ۱۳۶۶ را روز جنایت بزرگ مستکبرین علیه مسلمانان و روز مقاومت ملتی مسلمان در برابر جهان کفر عنوان کرد.
امام جمعه پیرانشهر اظهار کرد: انتظار می رود مجامع بین المللی حداقل داروهای مورد نیاز جانبازان شیمیایی را تهیه کرده و در اختیار این انسانهای بی گناه قرار دهند.
ماموستا محمودی افزود: این ننگ بزرگی برای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر است که بیماران را از دستیبابی به دارو محروم سازند.
شهرستان سردشت در ۲۵۰ کیلومتری جنوب غرب ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع و همجوار با کشور عراق است.

[ پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed