<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x

نبض ایران باستان در سردشت می تپد


نبض ایران باستان در سردشت می تپد

 

کشف موساسیر، سردشت را در زمره شهرهای باستانی ایران زمین قرار خواهد داد. افتخار بزرگی است اگر مردم سردشت و منطقه جنوب استان به عنوان بانیان این تمدن بزرگ و آثار آن در تاریخ جهان معرفی شوند، ضمن افتخار به تاریخی به این قدمت و معماری به این دقت که نسبت به کاربرد علم هندسه در طراحی محوطه ها اقدام کرده اند. سپاسگزار همه آن عزیزانی هستم که با مطالعات دامنه دار وتلاشهای خود زمینه کشف این آثار را فراهم آورده و در دل زمین به دنبال تمدنهای اجدادی ما درحال کاوش اند.

ما باید از طریق رسانه ها و نیز حضور در دنیای مجازی اینترنت این آثار تمدن را در اذهان جهانیان به ثبت برسانیم. وتلاش کنیم تا با آگاهی دادن به ملت در زمینه پیشینه ی غنی باستانی و تاریخی، به خلق هویت از دست رفته مان کمک کنیم، به هویت های فردی واجتماعی نسل امروز شکل دهیم.

تلاش کنیم غرور،شکوه و تمدن از دست رفته نیاکان قوم قدرتمند خود را باز پس گیریم.وظیفه ما این است که قدر این مهمانهای عزیز سر بر آورده از گذشته وسفیران اجدادمان را بدانیم که بار دیگر با عظمت باستانی خود سر بر افراشته اند.تا برای جهانیان معلوم شود که این ملت، از هزارههای قبل از میلاد چون عقابی بر سر قله های رفیع زاگرس پرچمدار استقلال ومدافع ایران بوده اند.

باید کشفیاتی از این قبیل، دستاویزی گردد برای بالا بردن فهم وشعور ملیتی و هویتی همه ی ما، تا بیش از بیش بر گذشته ی خود واقف گردیم. از این کشف به عنوان سکوی پرتابی برای شناساندن فرهنگ غنی منطقه سردشت به دیگران استفاده کنیم.

شاید که کلیدی برای گشایش درهای بسته صنعت توریسم و رشد و توسعه اقتصادی منطقه باشد.سردشت با برخورداری از تمدن کهن موساسیر(شهر مقدس عصر ماناها و آشوریان) وجاذبه های متعدد طبیعی و گردشگری، بعنوان یکی از قطب های قدرتمند ومهم گردشگری توان بالقوه فراوانی در بهره گیری از صنعت توریسم دارد شرایط مساعد آب و هوا، پوشش گیاهی، رود خانه زاب،آبشار شلماش، چشمه های معدنی(گراو)

اماکن تاریخی، جنگلها و گونه های مختلف گیاهی،تاکستلن های انگور،توتستان ها وباغات اطراف شهر و از همه مهمتر مردم خونگرم و مهمان نواز زمینه مناسب ومساعدی را برای جذب مسافران وجهانگردان فراهم آورده است.شایسته است مردم و دولت از طریق جذب سرمایه های داخلی و خارجی وسیاست وبرنامه ای درست از شهر سرسبز سردشت یک قطب گردشگری قدرتمند جهانی خلق نمایند.

تهیه کننده گزارش : کمال ظاهری  وبلاگ نویس

[ دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠۱ ‎ب.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed