<

زمزیران
جاذبه های تاریخی ،طبیعی،فرهنگی،توریستی(سردشت و پیرانشهر) 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
x


این روستا در دهستان لاهیجان شرقی قرار داشته و بر اساس سرشماری

 سال ۱۳۸۹ جمعیت آن ۱۹۸۰ نفر (۲۶۸ خانوار)  است .

 

سروکانی روستایی در شهرستان پیرانشهر است. سروکانی همان طور که از نامش پیداست دارای یک چشمه که به زبان کردی (کانی) گفته می شود.موقعیت سروکانی به گونه ای است که از سمت شمال به کوه برده زرد ازسمت جنوب به زمین های کشاورزی و از سمت شرق به روستای اندیزه وشهر گردکشانه واز سمت غرب به گلخانه ی صیفی جات قرار دارد. مردم سروکانی بیشتر کشاورز هستند که بیشتر محصولات انان نیز چغند ر قند و گنم است همچنین دامپروری نیز رواج دارد.

چشمه ها:

کانی شیلان ، کانی کولتپه ، کانی سلمان و کانی کنار روستا است . کانی شیلان: نام یک دره ای است که درکوههای اطراف است. کانی کولتپه به علت خشک سالی های  اخیر خشک شده است که در گذشته اب زمین های کشاورزی را تامین می کرد.

محصولات:

بیشتری ن محصولات را می توان چغندر قند و گندم و در کوه پایه ها نخود نام برد

[ پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱:۱٥ ‎ق.ظ ] [ محمد فاضل شوکتی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گر می خواهی پس از مرگ فراموش نشوی یا چیزی بنویس که قابل خواندن باشد یا کاری کن که قابل نوشتن باشد. "بنیامین فرانکلین" (زمزیران نام رشته کوهی زیبا و بلند در سلسله کوههای زاگرس مابین مهاباد ، ،سردشت و پیرانشهر میباشد) محمد فاضل شوکتی دانش آموخته علم مدیریت .کارمند و مدرس: که به تحقیق در زمینه میراث معنوی و فکری شهرهای پیرانشهر و سردشت می پردازد،و سعی دارد تا برگیرنده مطالب و مقالات مرتبط با این دو شهر باشد. این وبلا گ در راستای مدیریت و جمع آوری اسناد ،مدارک ،عکسها و نشریات،مشاهیر و اطلاعات : تاریخی ،فرهنگی،اجتماعی، دوشهر( پیرانشهر و سردشت ) به منظور شکل دادن کانالی برای حضور در فضای مجازی و به اشتراک گذاشتن این اطلاعات و معرفی این دو شهربه ایران و جهان شکل گرفته است . بررسی و غور در میراث معنوی و فکری هزاران ساله ی این دو شهر از عهده یک یا چند نفر خارج بوده ،و یاری اصحاب قلم و نظر را می طلبد،، اگر این وبلاگ بتواند نقطه عطفی باشد برای زاده شدن اندیشه ای نو در پایان نامه های دانشگاهی و یا روان نمودن اطلاع رسانی به گردشگران و ایجاد پل ارتباطی مابین مردمان خون گرم این دوشهر با جهان و جذب گردشگران به مراکز طبیعی جذاب وتجاری این منطقه ، به هدف خود رسیده است . همچنین این وبلاگ حاوی عکسهای بسیارزیبا و دلپذیر و پر ارزش، قدیمی و نادری است که یاد آورخاطرات و حوادث و لحظات تاریخی تلخ و شیرین گذشته و پیوند آنها با حال و آینده شماخواهد بود . مطمئنا لحظاتی را که با ما سپری خواهید نمود شیرین خواهد بود. این وبلاگ را می‌توان یک مرجع برای معرفی مراکز گردشگری و تفریحی و توریستی وتجاری شهرهای پیرانشهر و سردشت دانست. امید می رود بازدید کنندگان عزیز ، کاستی های آن را به طرق ممکن گوشزد و با ارسال تجربیات موفق خود دراین حوزه و نیز در راستای پر بارتر نمودن محتویات زمزیران، مارا یاری فرمایند.
موضوعات وب
RSS Feed